Pětka nejlepších toplanerů na turnaji
TOP 5 TOPLANErů
Do začátku turnaje zbývá málo, málo dní. 🎄 Času na analýzu všech týmů a každé role tak není tolik, ale to v klidu zvládáme. Začneme u toplane, která sice nebyla tak stacked jako ostatní role, ale i zde najdeme zajímavá jména. Je libo křečka, dva Yorick hráče nebo třeba vítěze Copenhagen Games z roku 1789?
1) Mortsche (Robotomie)
Ještě před pěti lety seděl ve Svitavské Fabrice a hrál tam Hitpoint Masters. Na místo činu se vrátil i letos, tentokrát jako komentátor. Komentování se věnuje už několik let a u toho zvládá pravidelně brázdit ve vlnách Challengeru. Do turnaje nastoupil sice jako jeden z nejmenších hráčů, ale podle LP je jednoznačně nejvýš.
Jeho nejlepším přítelem je v soloQ jednoznačně Rumble, ale dokáže intit i za Jayce, Camille nebo Aatroxe. Tenhle malý křeček toho ale i hodně umí na Riftu, ve svém týmu shotcalluje a zároveň je i carry hráčem. Jeho síla může být i jeho největší slabinou, hráči s nižším očekáváním mají možnost se předvést a přijít s taktikami, které i takto zkušeného toplanera překvapí.
2) Herdyn (THE HERDYN CREW)
Na turnaji nenajdete zkušenějšího hráče, Pavel “Herdyn” Mikeš vyhrával turnaje ještě když nikdo nevěděl, že League of Legends existuje. Vítěz Copenhagen Games 2014 se už ve scrimech předvedl jako nepříjemný soupeř, ukázal to proti oběma hráčům, které najdeme v seznamu o jednu nebo dvě pozice níže. Je vidět, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.
Návrat k hraní League of Legends nám ukázal, že Herdyn to pořád v rukách i v hlavě má. S junglerem Mafinem jsou skvěle sehraní a jako Top + Jungle duo fungují skvěle. Herdyna v turnaji můžete vidět třeba na Skarnerovi, Mordekaiserovi nebo Zacovi, v champion poolu má i mnoho dalších hrdinů. Výrazné slabiny nemá až na občasnou neznalost toho, co postavičky dělají.
3) Jancexoxo (KOKICATS)
Pro někoho je tato pozice možná překvapením, ale kdo sleduje streamy tak trochu tuší. Jeho oblíbenou francouzskou je Fiora, ale zvládá zahrát i Gnara, Aatroxe, Tahm Kenche nebo třeba Akshana, do Clashe se plánuje naučit i další champy. Má i speciální picky, jeden z nich připravený přímo na Žolíka. Uvidíme, co v turnaji ukáže.
Týmu svědčí hlavně jeho pozitivní přístup a schopnost se zvednout i když hra nevypadá dobře. Slabiny se na něm hledají jen těžko, občas má problémy s tím, že neví jaké itemy jsou v daný moment ideální, někdy se dá pochybovat i o jeho macro rozhodování. Jance je rozhodně pozitivním přínosem pro svůj tým a jedním z nejlepších toplanerů v turnaji.
4) Hvězdičkový maniak(Xnapyho FTS)
Hvězdička je na dost podobné úrovni, jako Jancexoxo. Kromě toho, že je to Hvězdičkový maniak je to i TFT Maniak, kde patří mezi nejlepší v Česku. Na toplane ho uvidíte převážně na Yorickovi nebo Urgotovi, jeho SoloQ historie skrývá i šampiony jako Skarner, Mordekaiser nebo Ornn.
Jde o jednu z největších jistot Xnapyho týmu, během hry ho bohužel moc mluvit neuslyšíte, ale odehraje si svoje a pak týmu pomáhá v teamfightech. Někdy vypadá, jakože se ztratil v GeoGuessru v Jižní Koreji, ale Xnapy ho poměrně dobře řídí na cestě k vítězství. Nečekejte od něj žádné 1v9 playe, ale podržet dokáže.
5) Zolik22 (Necrit a přátelé)
Nejvíce podceňovaným hráčem turnaje je jednoznačně Žolík, kterého všichni mají zafixovaného jako Yorick OTP, ale tak tomu vůbec není. Na streamu ukázal i Jaxe, Trundla a jistě toho má v repertoáru připraveného mnohem více. U League of Legends se nevzteká, jak jsou jeho fanoušci zvyklí z jiných her a je tak důležitým článkem svého týmu.
Svojí linku zvládá bez nějakých větších problémů, otázkou pak budou macro znalosti, o kterých toho moc nevíme. Freeze o něm prohlásil “Zabanujeme mu Yoricka a bude to v pohodě.” Tak v pohodě to být ale nemusí. Žolík rozhodně není v turnaji jen do počtu, ale jde si pro výhru.